Лудогорец 2 надигра Верея с 2:0 на "Трейс Арена"

Витиня и Цвятков вкараха за разградчани в двете полувремена в отложена среща от 18-ия кръг на "Б" група

Лудогорец II  победи Верея с 2:0 на стадион "Трейс Арена" в отложен мач от 18-ия кръг на "Б" група пред 300 зрители. Разградчани вкараха по един гол в двете полувремена.

Първото полувреме между отборите на ФК Верея и Лудогорец II бе равностойно, въпреки че старозагорския тим не можеше да разчита на 3-ма титуляри - Ганев, Яшар, Методи Костов които изтърпяват наказания. Затова се наложи треньорският щаб на старозагорци да направи няколко промени.

В 13-ата мин Витиня беше оставен непокрит в наказателното поле и с удар от 12 метра се разписа за 0:1. Гостите от Разград до края на полувремето пропуснаха още едно положение. В 19-тата мин след центриране отляво нападателя Янаки Смирнов от удобна позиция стреля, но вратаря Мафумби спаси удара му. До края на първата част нямаше опасни положения пред двете врати.

След почивката в 51-вата минута Лудогорец II вкара още едно попадение в старозагорската врата. Цвятков се възползва от центриране на Лукоки отдясно и се разписа с плътен удар от наказателното поле. В 57-мата мин Иван Винков от домакините центрира опасно в пеналта от фаул, но вратаря успя да избие топката. Лудогорец пропусна възможност в 73-тата минута, когато Ангуло беше изведен на добра позиция, но удара му бе спасен от вратаря Мафумби. В 88-мата мин домакините от Верея можеха да намалят, но Венцислав Иванов направи пропуск, след като топката бе избита от вратаря на Лудогорец II. В 90+2 - та минути Лукоки центрира в наказателното поле на домакините и Смирнов засече топката с глава, но се удари в напречнат греда.

ФК Верея - Лудогорец II 0:2
Стадион "Трейс Арена", 300 зрители

ФК ВЕРЕЯ: Мафумби, Али, Желев (к), Пидев (63 Митев), Тенев, Енчев, Митев, Винков, Сукуна (52 Иванов), Личев, А. Костов (71 Ботев)
Треньор Владислав Януш

ЛУДОГОРЕЦ II: Наумов, Витиня (71 Китов), Марем, Григоров, Ангуло, Димитров (к), Анисе, Цвятков (69 Любомиров), Лукоки, Василев (81 Карамфилов), Смирнов