13-а поредна победа за Троицки в Сидни

Сърбинът се бори за трета титла поред на турнира

Защитаващият титлата си от предишните два сезона Виктор Троицки се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в австралийския град Сидни с награден фонд 495 630 долара. Поставеният под номер 3 сръбски тенисист наниза 12 аса и спечели срещу Паоло Лоренци (Италия) с 6:3, 6:4 за 93 минути, записвайки 13-а поредна победа в надпреварата.

Следващият съперник на Троицки ще бъде петият в схемата Филип Колшрайбер (Германия), който елиминира участващия с "уайлд кард" представител на домакините Джордън Томпсън със 7:5, 6:4.

Номер 1 Доминик Тийм също продължава напред след труден успех над квалификанта Гащао Елиаш (Португалия) с 6:7(5), 6:3, 7:5. Австриецът ще играе на четвъртфиналите срещу Даниел Евънс (Великобритания), който елиминира осмия в схемата Марсел Гранойерс (Испания) с 1:6, 6:3, 6:3.

Полуфиналистът от предишните два сезона Жил Мюлер пласира 22 аса при победата над квалификанта Матю Бартън (Австралия) с 6:1, 3:6, 6:4. Мюлер ще срещне в следващия кръг номер 2 Пабло Куевас (Уругвай), който победи Никола Маю (Франция) с 6:4, 2:6, 6:2.

Дебютантът в турнира Пабло Кареньо Буста (Испания) също вече е четвъртфиналист след успех над Миша Зверев (Германия) с 3:6, 7:6(4), 6:3. Номер 4 Кареньо Буста очаква мач срещу Андрей Кузнецов от Русия.