Леброн вече има повече точки от Кобе в плейофите (ВИДЕО)

Кливланд пак победи Индиана и е само на един мач от чиста победа

Шампионът Кливланд е само на победа от полуфиналите в Източната конференция на НБА след успех като гост над Индиана Пейсърс със 119:114. Кавалиърс поведоха с 3:0 успеха в първия кръг на плейофите.

С основна заслуга за победата бе Леброн Джеймс, който се отличи с трипъл-дабъл - 41 точки, 13 борби и 12 асистенции. Той измести от третото място във вечната ранглиста при реализаторите в елиминациите легендата на Лейкърс Коби Брайънт и вече има общо 5669 точки. За Пейсърс Пол Джордж записа 35 точки, 15 борби и 9 асистенции, но въпреки това тимът му допусна трета загуба.

След първото полувеме Кливланд изоставаше с 26 точки, като в средата на третата четвърт изравниха за 98:98. Шампионите си осигуриха успеха във финалните три минути на срещата със серия от 8:0, довела до крайното 119:114.

В серията се играе до четири победи от седем мача. Двубой №4 е на 23 април отново в Индианаполис.