Ривър и Ланус на 1/4-финали в Копа Либертадорес

Аржентинските отбори са първите четвъртфиналисти в най-авторитетния южноамерикански клубен турнир "Копа Либертадоре

Аржентинските отбори Ривър Плейт и Ланус са първите четвъртфиналисти в най-авторитетния южноамерикански клубен турнир "Копа Либертадорес".

Ривър Плейт елиминира на осминафиналите парагвайския Гуарани с общ резултат 3:1. В първия мач Ривър спечели с 2:0 като гост, а на реванша в Буенос Айрес срещата завърши 1:1. Марсело Палау даде аванс на гостите от Парагвай в края на първата част, но Лукас Аларио изравни за Ривър в 52-а минута.

Ланус също продължава напред след победа на реванша с 1:0 у дома срещу Дъ Стронгест от Боливия. Хосе Санд отбеляза единствения гол 5 минути преди края и донесе успеха на Ланус. В първия мач двата отбора завършиха 1:1, като Ланус печели двубоя с общ резултат 2:1.