Леванте би с дузпа в края (ВИДЕО)

Тимът от Валенсия спечели с минималното 1:0 местното дерби срещу Виляреал

Леванте започна по отличен начин новия сезон в Примера дивисион. Тимът от Валенсия спечели с минималното 1:0 местното дерби срещу Виляреал. Домакините на "Сиутат де Валенсия" стигнаха до успеха с дузпа, реализирана от Хосе Моралес в 88-ата минута на двубоя.

Като титуляр за Виляреал започна новото попълнение Карлос Бака, който стигна до голова възможност в 8-ата минута, но ударът му бе покрай вратата. След това и Антонио Рукавина стреля неточно, а с пропуски се отчетоха и Родриго Ернандес и Алваро Гонзалес.

През втората част Леванте като че ли стоеше по-добре на терена и създаде няколко добри положения за гол, а в 81-ата минута удар отблизо на Хосе Моралес бе спасен виртуозно от вратаря Андрес Фернандес.

В 88-ата минута домакините получиха и дузпа в своя полза, след като Моралес нахлу на скорост в пеналта и бе препънат от Рукавина. Самият Моралес се нае да изпълни наказателния удар и бе точен за крайното 1:0.

Така Леванте започна новия сезон с три точки в актива си, докато за Вилареал остана разочарованието от късната загуба.