Руска легенда критикува Попето след 5:1 над Севиля

„Виждаше се, че той играеше без успех", каза Сергей Юран

Спартак Москва поднесе изненадата на вечерта в Шампионската лига, разбивайки рекордьора по трофеи в Лига Европа Севиля с 5:1.

Капитанът на националния отбор Ивелин Попов игра 57 минути, преди да бъде заменен от Марио Пашалич при резултат 1:1.

Българинът бе може би единственият играч на руския шампион, който бе критикуван след разгромния успех.

„Виждаше се, че Ивелин Попов играеше без успех. Именно заради това имахме много проблеми в центъра на полузащитата", заяви легендата на руския футбол Сергей Юран.

„Влизането на Пашалич бе именно с цел да се укрепи средата на терена. Той не само спаси халфовата линия от разпад, но и започна да гради отлично играта. Пашалич бе в основата на много ключови моменти в мача”, допълни той.

На терена срещата се превърна в рецитал на холандския нападател Куинси Промес, който се отчете с два гола и още толкова асистенции, като соловата му акция за 5:1 може да претендира за най-добър момент на вечерта.

Ключовата ситуация на „Откритие Арена" обаче дойде в началото на втората част, когато Дмитрий Комбаров изби от голлинията удара на Бен Йедер и даде тон за разгрома на домакините.

Все пак, победата може да се окаже пирова, тъй като още в 25-та минута Александър Самедов бе заменен принудително от Лоренцо Мелгарехо. Той е получил травма на бедрото, заради която ще бъде извън игра в следващите 3 седмици.

Университатя Крайова с Петев стигна до сензационен успех над ЧФР Клуж (ВИДЕО)

Отборът на българина стигна до успех с 2:1

Мъри и Гьозтепе с грешна стъпка в Турция (ВИДЕО)