Александра Начева с балканска титла и рекорд в тройния скок

Министър Красен Кралев гледа Балканското първенство по лека атлетика за юноши и девойки

Александра Начева спечели титлата и постави нов балкански рекорд в дисциплината троен скок за девойки. Тя преодоля 13,43 метра на Балканското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години. Сред зрителите във фантастичната столична зала "Асикс Арена" бе и министърът на младежта и спорта Красен Кралев. Ето какво написа той в личния си профил във Фейсбук:

"Днес в обновената “Асикс Арена” се проведе Балканското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 г. То е уникално състезание, което няма аналог в света. Радвам се, че в него участваха най-добрите лекоатлети юноши и девойки от всички 17 държави членки на Асоциацията на балканските атлетически федерации. Българските състезатели се представиха отлично.

Златен медал в дисциплината 1500 м. девойки със време 4:31.48 спечели републиканската шампионка в дисциплината Силвия Георгиева, а веднага след нея се нареди европейската вицешампионка за девойки на открито Лиляна Георгиева с време 4:42.00. Балканска шампионка на троен скок стана сребърната медалистка от световното първенство за младша възраст през 2017 г. Александра Начева, като постави и нов балкански рекорд – 13,43 м. Сребро за България в дисциплината троен скок юноши пък донесе Георги Начев, сребро спечели и Виктория Георгиева на 800 м. девойки. Бронзови медали спечелиха Елена Георгиева (400 м. девойки), Александър Златев (400 м. юноши) и Станислав Станков (60 м. с препятствия)".