Петров спечели шест точки за световния шампионат по мотокрос

Българинът на 22-о място в класирането при 450-кубиковите

Петър Петров (България, „Хонда“) спечели шест точки в седмия кръг от световния шампионат по мотокрос в Латвия.

Българинът намери на два пъти място сред водещите 20 състезатели в големия 450-кубиков клас. Той завърши на 19-о място в първия манш и на 17-о във втория.

Холандецът Джефри Херлингс с КТМ спечели Гран при на Латвия в Кегумс с 50 точки и увеличи преднината си срещу Кайроли в генералното класиране на 29 пункта.

Петров завърши 17-и и спечели общо шест точки, които го оставиха на 22-о място със сбор от 28 пункта. Той обаче продължи с чудесната си серия от точки във всеки кръг от началото на сезона.

Томас Кер Олсен (Дания, Хускварна) спечели клас МХ2 с 47 точки, записвайки втора победа в Гран при в кариерата си след тази в Латвия през миналата година. Яго Хеертс (Белгия, Ямаха) завърши втори, а трети остана лидерът в генералното класиране Паулс Йонас (Латвия, КТМ).

Йонас има 304 точки, а втори е неговият съотборник в Ред Бул КТМ - Хорхе Прадо. Испанецът завърши четвърти в Гран при на Латвия и изостава с 22 точки от световния шампион в генералното класиране.