Франция трупа самочувствие преди Световното с бой над Италия (ВИДЕО)

На два пъти гредите спасиха гостите от разгром

Франция победи с 3:1 Италия в приятелски мач, игран на "Алианц Ривиера" в Ница. Домакините поведоха още в 8-ата минута с гол на защитника Самюел Юмтити, а в 29-ата Антоан Гризман се разписа от дузпа. Леонардо Бонучи намали отблизо в 36-ата минута. 3:1 направи Усман Дембеле в 63-ата минута.

За "петлите" това бе генерална репетиция преди началото на Мондиал 2018. "Адзурите" пък търсят своя облик под ръководството на новия селекционер Роберто Манчини.

Домакините взеха ранен аванс благодарение на централния защитник на Барселона Юмтити. Той направи добавка отблизо, след като преди това Сиригу отрази удара на Килиан Мбапе.

Балотели имаше шанс да изравни, но стреля над вратата. Малко по-късно гредата спаси гостите след изстрел на Канте, а Мбапе финтира Бонучи и потърси далечния ъгъл, но Сиригу изби с крак.

В 28-ата минута Ернандес беше задържан в накзателното поле от Мандрагора. Реферът Антъни Тейлър посочи бялата точка, след като ползва помощта на системата VAR. Съотборникът на Ернандес в Атлетико Мадрид Гризман шутира ниско в десния ъгъл за 2:0.

Италия върна едно попадение в 36-ата минута. Балотели затрудни максимално Лорис от пряк свободен удар и топката отиде в краката на Бонучи, който опъна мрежата - 2:1.

Веднага след почивката Дембеле надбяга италианската защита и с мощен удар нацели напречната греда. В 52-ата минута красива френска комбинация завърши с подаване на Погба към Толисо, но той шутира в аут.

Третият гол за Франция падна в 63-ата минута и беше най-красивият в мача. Топката малко щастливо се озова в Дембеле, но последвалият удар на крилото на Барселона накара целия стадион да го аплодира. Дембеле стреля фалцово и кълбото влетя точно в сглобката - 3:1.

Марио Балотели напомни за себе си с опасен удар с глава, но това бе една от малкото интересни ситуации пред вратата на Франция.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)