Яго Аспас отърва Испания от резил срещу Тунис (ВИДЕО)

"Ла Фурия" спечели контролата с гол в 84-ата минута

Националният отбор на Испания записа минимална победа с 1:0 над Тунис в последната си проверка преди Мондиала, която се игра на руска земя в Краснодар. “Ла Фурия” никак не впечатли с представянето си в този мач, като дори съперникът имаше повече голови положения в мача, но все пак възпитаниците на Юлен Лопетеги успяха да измъкнат победата с гол на Яго Аспас в 84-ата минута.

Първото положение в мача бе на сметката на африканците. В 12-ата минута Ферджан Саси получи в наказателното поле и успя да стреля по посока на вратата, но Давид де Хеа показа рефлекс и изби с крак. В 19-ата минута Тунис имаше нова добра възможност за откриване на резултата, като Наим Слити получи пас от фланга и стреля отблизо, но над напречната греда.

В 23-ата минута и Испания създаде първото си голово положение. Серхио Рамос отправи далечен удар, който мина над вратата.

В 34-ата минута обаче Тунис стигна до най-добирата си възможност, като Слити отблизо пропусна да отбележи след чудесно центриране от фланга.

В началото на второто полувреме Испания имаше нов шанс, като Давид Силва стреля от добра позиция, но покрай вратата.

Тунис обаче продължаваше да е доста опасен. В 66-ата минута Мохамед Бен Амор направи индивидуален пробив и шутира по посока на вратата, но Де Хеа бе заел добра позиция и спаси. В 80-ата минута отново Бен Амор стреля от далече и този път кълбото мина до дясната греда.

В 84-ата минута обаче Испания нанесе своя удар. Диего Коща получи в наказателното поле, финтира защитник и вратаря, след което чукна назад към нахлуващия на скорост Яго Аспас, който със силен шут оплете топката в мрежата за 1:0.

Това бе последна проверка и за двата тима преди световните финали. Испания стартира участието си на Мондиала срещу Португалия на 15 юни, докато първият двубой на Тунис е срещу Англия на 18 юни.