Слован (Братислава) и Васил Божиков громят с 5:0 в Лига Европа

АИК Стокхлом се измъчи с ирландския Шамрок Роувърс

Българският национал Васил Божиков игра цял мач за Слован (Братислава), който разгроми с 5:0 кошмара на Лудогорец Милсами в мач от първия предварителен кръг на Лига Европа. Словашкият тим беше спечелил гостуването си с 4:2 и реваншът на практика беше протоколен. По два гола вкараха Андраж Спохар и Моха, а веднъж се разписа Борис Чмилянич.

Гурник (Забже) елиминира Заря (Луганск) след равенство 1:1 като гост. Даниел Смуга отбеляза решителното попадение за поляците в 85-ата минута и те продължиха с общ резултат от двете срещи 2:1.

В друг завързан двубой Макаби (Тел Авив) надви с 1:0 Ференцварош и изхвърли от турнира най-именития унгарски отбор. Първият мач в Будапеща беше завършил 1:1, а днес гол на Елиран Атар в 45-ата минута донесе успеха на Макаби.

АИК Стокхлом се измъчи с ирландския Шамрок Роувърс, но се класира след продължения. В редовното време Даниел Кар беше точен за гостите, но гол на Николас Стефанели в 94-ата минута спаси АИК.

Университатя Крайова с Петев стигна до сензационен успех над ЧФР Клуж (ВИДЕО)

Отборът на българина стигна до успех с 2:1

Мъри и Гьозтепе с грешна стъпка в Турция (ВИДЕО)