ОБЗОР: Арда удари Локомотив в дербито на Втора лига (СНИМКИ)

Вижте всички резултати от съботните мачове

Отборът на Арда, който неотдавна бе поет от Стойчо Стоев, записа много ценна победа при гостуването си на Локомотив в София.

Дербито от седмия кръг на Втора лига се игра пред празни трибуни заради наказание на домакините.

Още в третата минута бившият национал на гостите Димитър Макриев пробва силата на своя удар, но топката попадна в ръцете на вратаря Любенов.

Малко по-късно, в 16-ата минута, Веселин Марчев отново имаше идеална възможност за удар, но стражът на домакините бе на своя пост.

В 36-та минута Макриев получи много хубав пас в наказателното поле, напредна и веднага намери оставения непокрит Венцислав Христов, за който не бе проблем да отрие резултата  - 1:0.

Малко след началото на второто полувреме Марчев имаше възможност за удар от границата на наказателното поле, но той нямаше достатъчна сила, за да затрудни вратаря Любенов.

Едва в 51-та минута домакините направиха първата сериозна атака, ала Иван Караджов бе на своето място и се намеси уверено.

Пет по-късно пък Локомотив остана с човек по-малко, след като Зоран Швоня получи втори жълт и съответно червен картон за грубо нарушение срещу Димитър Макриев.

Пламен Крумов изпълни отлично прекия свободен удар, но топката мина близо до десния страничен стълб на вратата.

Иван Караджов отново се намеси точно в 60-та минута, когато трябваше да излезе извън границата на наказателното поле, за да пресече извеждащо подаване.

После гостите от Кърджали стигнаха и до второ попадение, което затвърди показаното надмощие на терена.

В 65-та минута Венцислав Христов изведе в коридор Макриев, който се оказа очи в очи срещу Любенов и хладнокръвно се разписа за 2:0.

Атаките към вратата на „железничарите“ зачестиха и в 73-та минута Венцислав Христов отправи удар, топката рикошира в тялото на играч на Локомотив и се наложи вратарят да плонжира, за да избие в корнер.

След изпълнението на ъгловия удар топката попадна у Веселин Марчев, който с много хубав параболичен удар я прати неспасяемо в мрежата на домакините, за да оформи крайното 3:0.

С тези три точки Арда вече има 13 в своя актив, изоставайки с пет от лидера Царско село, който в понеделник гостува в Монтана.

С по 13 точки вече са и отборите на Ботев (Гълъбово) и Поморие, наложили се като гости съответно над Локомотив (Горна Оряховица) с 2:1 и над Черноморец (Балчик) с 3:0.