Аякс разби АЕК Атина за едно полувреме (ВИДЕО)

Гръцкият тим оказа съпротива само през първото полувреме

Отборът на Аякс спечели без особени затруднения домакинството си на единайсеторката на АЕК (Атина), в първи двубой и за двата тима от надпреварата в Група "Е" на Шампионската лига.

Представителите на холандския гранд заявиха преди началото на сблъсъка, че ще предложат максимума от възможностите си както днес, така и във всеки следващ двубой от надпреварата.

Гостите пък нееднократно подчертаха, че за тях няма стадион, който да е просто дестинация и ще опитат да вземат възможния максимум от участието си в тази фаза от турнира.

Днес обаче планът им не сработи, като те бяха надиграни по сравнително категоричен начин от домакините си с 0:3.

Точни за победителите бяха Николас Таляфико (на два пъти) и Дони ван де Беек. И двамата се разписаха през вторите 45 минути на двубоя, въпреки подчертаното превъзходство на отбора си през първата част от сблъсъка.

Първо Таляфико даде преднина на Аякс само минутка след почивката, а 13 минути преди последния съдийски сигнал Ван де Беек прати страховита бомба в мрежата на гръцките гости за 2:0.

Крайното 3:0 оформи Таляфико, вкарал втория си гол в мача от малък ъгъл.

Другите съперници в тази група са Бенфика и абсолютният фаворит Байерн (Мюнхен).