Дербито на Сърбия завърши без победител (ВИДЕО)

“Гробарите” излязоха напред в резултата с хубав гол на Рикардо Гомеш в 33-ата минута

Дербито на Сърбия завърши без победител. Партизан и Цървена звезда приключиха при резултат 1:1 в двубоя помежду си от 9-ия кръг на сръбската Супер Лига.

Така “звездашите” за първи път от началото на сезона загубиха точки. Те остават лидери в класирането с 22 точки (и мач по-малко), докато Партизан е трети с 20 точки. Между тях на втора позиция се намира Раднички, също с 20 точки.

“Гробарите” излязоха напред в резултата с хубав гол на Рикардо Гомеш в 33-ата минута. Нападателят от Кабо Верде се възползва от грешен пас на Ричмънд Боаки и след чудесна индивидуална акция и шут извън наказателното поле опъна мрежата зад бившия страж на Лудогорец Милан Борян.

В 74-ата минута Боаки се реваншира за грешката си през първата част и донесе точката на Звезда. Ганайският нападател стреля с глава след центриране от ъглов удар, вратарят Владимир Стойкович изби, но топката бе преминала, поне според рефера, голлинията и това означаваше попадение за европейския клубен шампион през 1991 година.