Италия удари Полша в самия край (ВИДЕО+СНИМКИ)

В добавеното време Кристиано Бираги донесе успеха за „адзурите“

Италия победи драматично с 1:0 при визитата си на Полша в среща от група 3 на Лига А в новия турнир на УЕФА - Лига на нациите.

В добавеното време Кристиано Бираги (90+2) донесе успеха за „адзурите“, които записаха първа победа от пет официални мача насам – 3 равенства и 2 загуби, за да останат в играта за първото място в групата.

Те са втори в класирането с 4 точки и на две зад лидера Португалия, който е и с мач по-малко.

Това означава, че италианците трябва да се надяват на успех срещу „мореплавателите“ в домакинството си срещу тях на 17 ноември и след това да очакват тяхна загуба три дни по-късно, когато приемат Полша.

Още преди да е изтекла първата минута от мача италианците бяха близо до гол. Продължителна атака стигна до Жоржиньо, който с удар от дъгата пред наказателното поле прати топката в горната греда!

Последваха по-спокойни минути с игра предимно в центъра на терена, но италианците изглеждаха по-опасният отбор. В 29-ата минута съдбата отново намигна на домакините!

Федерико Киеза изведе много добре Лоренцо Инсинье зад защитата, който с удар от движение нацели отново гредата!

До края на полувремето "скуадра адзура" стигна до още две добри положение за гол, но удари на Бернардески и Флоренци от чудесни позиции в наказателното поле бяха отразени от Шчесни по впечатляващ начин.

През второто полувреме домакините започнаха по-активно и можеха да вкарат от нищото.

Резервата Гросицки бе намерен с дълго подаване отдясно в наказателното поле, но ударът му бе спасен от Донарума. В 65-ата минута попадение на гостите бе правилно отменено поради засада.

Малко по-късно италианците пропуснаха най-чистото си положение в мача!

Федерико Киеза майсторски намери зад защитата Бернардески, който с удар пред вратарското поле направи и невъзможното, за да изкара топката в аут!

В ответната атака поляците пропуснаха 100-процентово положение!

Левандовски изведе Гросицки фронтално срещу Донарума, който показа рефлекс и изби силния удар.

Срещата отиваше към 0:0, когато при центриране от корнер в добавеното време Бираги се възползва от асистенция на дебютанта Ласаня и вкара за 1:0!

С победата Италия събра 4 точки в групата, с 2 по-малко от лидера Португалия. В следващия мач "скуадра адзура" приема именно действащият европейски шампион. Полша пък е с актив от една спечелена точка.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

Полша: Шчесни; Березински, Глик, Беднарек, Река; Шимански, Горалски, Линети; Зелински; Милик, Левандовски

Италия: Донарума; Флоренци, Бонучи, Киелини, Бираги; Верати, Жоржиньо, Барела; Киеза, Инсиние, Бернандески

Алваро Мората отново се връща в Ювентус?