ОБЗОР: Берое изпревари ЦСКА на върха при жените

Левски стартира с лесна победа в първенството

Волейболистките на Берое (Стара Загора) надиграха като гости Казанлък с 3:0 (25, 12, 16) в мач от втория кръг на женското първенство.

Така състезателките на Петър Дочев постигнаха втора чиста победа и излязоха начело на временното класиране с 6 точки и без загубен гейм. Тимът от Казанлък записа втора загуба, но с по-добро точково съотношение в отделните геймове изпреварват Перун (Варна) и заемат седмо място в таблицата, а варненки са осми.

ЦСКА също записа втора чиста победа в първенството, след като надигра като гост Перун (Варна) с 3:0 (12, 21, 22)

"Червените" доминираха изцяло в първия гейм. Във втората част варненки се опитаха да дадат отпор, но имаха частичен успех. Едва в третата част  волейболистките на Перун показаха повече възможности и бяха равностойни на гостенките, а след това поведоха с 21:17. ЦСКА обаче не допусна изненади, показа повече класа и направи обрат, като затвори мача с чиста победа.

Волейболистките на Левски стартираха отлично в женското първенство на България. След като почиваха в първия кръг, поради отложен мач с шампиона Марица (Пловдив), във втория кръг „сините“ надиграха като домакини Раковски (Димитровград) с 3:0 (16, 14, 19) в столичната зала „Сиконко“.

Така те записаха чиста победа първи 3 точки в актива си. За димитровградчанки това е втора загуба, след като на старта отстъпиха а ЦСКА с 1:3 гейма.