Ливърпул измъкна победата в Бърнли с резервите (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Мърсисайдци" трябваше да правят пълен обрат през второто полувреме

Ливърпул победи с 3:1 Бърнли при гостуването си от междинния 15-ти кръг в Премиър лийг.

Юрген Клоп реши да даде почивка на повечето си титуляри и заложи на 11-ка, съставена с повече резерви и така в атака от първата минута започнаха Кейта, Стъридж и Ориги, а зад тях десйтваха Хендерсън, Милнър и Морено.

Първото полувреме на "Търф Мур" премина под пълното надмощие на гостите, но възможностите пред гола бяха рядкост. В 23-та минута се наложи Клоп да прави принудителна смяна, след като Върджил Ван Дайк получи контузия. След почивката ситуациите пред двете врати зачестиха, но противно на очакваното първият гол бе в мрежата на Алисон.

В 54-та минута Джак Корк се възползва от суматоха след изпълнен корнер и грешка на бразилския страж на гостите и прати топката във вратата.

Ливърпул имаше нужда от осем минути, за да изравни. Джеймс Милнър бе точен с изстрел извън наказателното поле в 62-та минута, а седем по-късно влезлият като резерва Фирмино направи пълния обрат след отлично заучено изпълнение на пряк-свободен удар и добавка на празна врата с първото си докосване в мача.

В първата минута на продължението пък Джердан Шакири отбеляза трети гол за гостите и оформи крайното 3:1 за "мърсисайдци".

Така Ливърпул отново доближи на две точки Манчестър Сити, оставайки на второто място в класирането, а Бърнли въпреки загубата си се изкачиха на 18-то място с по-добра голова разлика.

ТОВА БОЛИ! Евертън спря Ливърпул за титлата (ВИДЕО)

"Гудисън" видя отново триумф над червените след 14 г.