Бейл се развихри и прати Реал на финал в Абу Даби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Испанците излизат срещу сензацията Ал Аин в спор за купата и 5 млн. евро

Гарет Бейл вкара три гола за успеха на Реал Мадрид с 3:1 срещу Кашима Антлърс на полуфинала от Световното клубно първенство в Аду Даби.

Уелсецът откри резултата в 44-ата минута. След почивката той добави още две попадения в разстояние на само две минути. Така в 55-ата минута интригата на практика приключи. Японците с все пак успяха да върнат едно попадение дело на Шома Дой (83).

В спор за трофея европейският клубен шампион ще се изпрали срещу сензацията Ал Аин, който елиминира Ривър Плейт след изпълнение на дузпи в другия полуфинал. Победителят ще прибере и премия от 5 млн. евро. На финалиста се полагат - 4 млн.

Мачът започна с опасност пред вратата на Реал. Още във 2-ата минута Сержиньо отправи диагонален удар, но Куртоа успя да избие. Малко след това Бейл получи подаване в наказателното поле, но съперников защитник му попречи да стреля.

В  26-ата минута Куртоа отново трябваше да се намесва, слез удар на Дой. В 32-ата удар на Рамос с глава премина покрай страничната греда. Реал все пак успя да стигна до попадение минута преди почивката.

Бейл се разписа с удар по диагонала реализира, но не и без помощта на страничната греда.

Второто полувреме започна доста перфектно за испанците. В 53-ата минута Бейл вкара второто си попадение. Той пресече нескопосано подаване на играч на домакините към вратарското поле, а след това финтира стража на Кашима и вкара топката в мрежата.

Две минути след това Марсело видя Бейл в наказателното поле и за крилото не остана нищо друго освен с много силен удар да прати топката в далечния ъгъл на противниковата врата.

В 78-ата минута Дой намали след удар от близка дистанция, а в този случай за първи път в турнира се използва системата VAR, която реши, че при ситуацията няма нарушение на правилата.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 0:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)