Новата година не започна добре за Бетис

Севилци изиграха доста слаб мач, но въпреки това първи откриха резултата чрез Антонио Санабрия в 55-ата минута от дузпа

Новата година не започна добре за Бетис. В първия си мач за 2019 година възпитаниците на Кике Сетиен допуснаха изненадваща загуба с 1:2 като гост на последния в класирането Уеска.

Севилци изиграха доста слаб мач, но въпреки това първи откриха резултата чрез Антонио Санабрия в 55-ата минута от дузпа, но след това домакините направиха пълен обрат с голове на Давид Ферейро в 73-ата и Кристиан Ривера в 79-ата минута. Така Уеска сложи край на серията си от 16 поредни мача без успех в Примера.

Бетис нямаше точен удар в мача цяло първо полувреме, но в 54-ата минута Кристиан Тейо бе съборен в наказателното поле и Санабрия бе точен от отсъдената дузпа, макар вратарят да докосна топката след неговото изпълнение.

Уеска обаче реагира мигновено и още в следващата минута удар отблизо на Хорхе Мирамон бе спасен от вратаря, а при добавката Кучо Ернандес направи непростим пропуск.

Все пак домакините успяха да изравнят резултата в 73-ата минута, когато Алекс Гаяр напредна отляво и центрира за Давид Фереро, който с глава порази вратата за 1:1.

В 79-ата минута се стигна и до пълен обрат. При едно центриране от фаул топката не бе изчистена добре и попадна в Ривера, който от воле я прати във вратата за крайното 2:1.

Така Уеска зарадва феновете си с първа домакинска победа за сезона, но с актив от 11 точки отборът все още е на дъното на класирането. Бетис пък спря серията си от 7 поредни мача без загуба във всички турнири и с 26 точки заема 6-ото място в таблицата.