Атлетико не впечатли и в Купата, остави интрига за реванша (СНИМКИ)

Дюшекчиите с неубедително 1:1 като гости на Жирона

Атлетико (Мадрид) стигна само до 1:1 при гостуването си на Жирона в първи мач от 1/8-финалите за Купата на Краля.

Въпреки отличното си начало и повеждане в резултата още в 9-та минута, "дюшекчиите" не успяха да си осигурят солиден аванс преди реванша на Уанда Метрополитано и отново ще трябва да вложи всичките си титуляри.

Срещата на Естади Монтиливи започна отлично за гостите и в 9-та минута Антоан Гризман изведе Атлетико напред в резултата. В 22-та минута Лемар на два пъти можеше да отбележи втори гол във вратата на Ирасиос, но без успех.

Така се стигна до 34-та минута, когато Антъни Лозано изравни за Жирона с отличен изстрел. Малко преди почивката отново той можеше дори да направи пълен обрат, но топката мина встрани от вратата на Алан.

След почивката Никола Калинич и Анхел Корея стреляха покрай вратата, а малко преди да са изтекли 80 минути Витоло и Томас също не успяха да преодолеят Ирасиос.

Така мадридчани имат крехък аванс от гол на чужд терен, но с играта си днес Жирона има всички шансове да се класира за следващия кръг.

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)