Севиля превзе Катедралата и докосва 1/4-финалите за Купата (ВИДЕО)

Отменен гол и контузия провалиха Атлетик Билбао

Севиля е с единия крак на четвъртфиналите за Купата на Испания, след като победи Атлетик Билбао с 3:1 на ст. "Сан Мамес", известен още като Катедралата. Реваншът е на 16 декември.

Гостите откриха резултата още в 9-ата минута, когато Франко Васкес изведе Нолито в наказателното поле и той прати топката във вратата - 0:1.

В 40-ата минута гол на Атлетик Билбато беше отменен. Наложи се съдията да ползва систевата ВАР, за да отсъди засада Ариц Адурис. Проблемите на домакините обаче не свършиха до тук. Ветеранът се контузи и напусна терена принудително.

Те все пак успяха да изравнят резултата в 49-ата минута, когато след центриране от корнер Микел Сан Хосе вкара с глава.

Радостта им обае обаче беше кратка и в 53-ата минута Севиля си върна преднината. Нолито се възползва от грешка при изнасянето на топката и подаде към Андре Силва, който останал очи в очи с вратаря не сгреши за 1:2.

В 77-ата минута гостите вкараха още едно попадение. Висам Бен Йедер стреля от границата на наказателното поле и не сгреши - 1:3.

Алваро Мората отново се връща в Ювентус?