ОБЗОР: Монако не успя да победи 10 от Ница, но е по-близо до спасение (РЕПОРТАЖИ)

Монегаските завършиха 1:1 на Луи II

Монако постигна второ поредно равенство в Лига 1, след като в мач от 17-ия кръг стигна до 1:1 срещу Ница на своя Стад Луи II.

Домакините имаха приемуществото да играят с човек повече цяло второ полувреме, но не успяха да вземат трите точки. Първата част премина равностойно, но в 30-та минута Сен-Максимин даде аванс на "орлите". В самия край на частта обаче Исан Соко получи директен червен картон и домакините се възползваха от това веднага след подновяването на играта.

В 50-та минута Беноит Бодиашил изравни за 1:1, но въпреки, че Монако доминираше през второто полувреме, заради численото си превъзходство, не стигна до втори гол. Най-близо бяха Сила, Серано и Радамел Фалкао, но без успех.

По същото време в Тулуза местният тим завърши 2:2 с Лион. Домакините водеха с 2:0 до 75-та минута, след като точен на два пъти беше Джими Дурмаз, но в рамките на 12 минути "хлапетата" изтръгнаха точката след голове на Муса Дембеле и Набил Фекир.

Така Лион записа трето поредно равенство и е на три точки от втория Лил, докато Тулзуа е 14-ти с 22 пункта.