Катар спечели историческа първа купа на Азия

Тимът на Феликс Санчес срази четирикратния шампион Япония на финала

Катар спечели първата в историята си Купа на Азия. На финала в Абу Даби футболистите на Феликс Санчес изненадващо победиха четирикратните шампиони от Япония с 3:1. Домакините на Мондиал 2022 извървяха пътя до последния мач без да допуснат нито едно попадение, а в крайна сметка завършват турнира със 7 победи от 7 мача и голова разлика 19:1.

В герой срещу Япония се превърна Акрам Афиф, който е собственост на испанския Виляреал, но играе като преотстъпен в родния си клуб Ал Сад. 22-годишното крило асистира за първите два гола на катарците и сложи точка на спора, реализирайки третото попадение от дузпа.

Катар откри резултата още в 12-ата минута, когато Афиф центрира в наказателното поле и Алмоез Али прати топката във вратата на Шучи Гонда със задна ножица за 1:0. Четвърт час по-късно Абдулазиз Хатем удвои преднината на своя тим, след като получи пас по зема от Акрам Афиф и шутира с левия крак малко зад дъгата на наказателното поле - 2:0.

Все пак в 69-ата минута Япония успя да върне едно попадение. Юя Осако изведе Такуми Минамино сам срещу вратаря и той го прехвърли за 2:1. Малко преди края обаче капитанът на японците Мая Йошида игра с ръка в собственото си наказателно поле, а след консултация с ВАР съдията отсъди дузпа, реализирана от Афиф за 3:1.

Досегашното върхово представяне на Катар за Купата на Азия бе пето място преди четвърт век - през 1984 година в Малайзия.

Алмоез Али пък счупи рекорда на иранската легенда Али Даеи за най-много вкарани голове в рамките на един турнир - 9.
В Иран: Връщат забраната за жени на стадионите

Карлос Тевес приет по спешност в болница

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола