Лесен успех за Ейбар у дома

Тимът на Хосе Луис Мендилибар вкара три безответни гола на Жирона

Отборът на Ейбар спечели с 3:0 у дома срещу Жирона в среща от 22-рия кръг на Ла Лига. Рубен Пеня (37) и Шарлиз (46 и 57-дузпа) зарадваха публиката на “Ипуруа”. Двата отбора трябваше да се съобразяваш с тежките условия на наводнения терен. С успеха баските се изкачиха на десетата позиция.

Тимът на Хосе Луис Мендилибар игра по-нападателно през първото полувреме и получи награда за това в 37-ата минута. В четвъртата минута Фабиан Ореяна тресна високо близката греда след топовен изстрел от 17 метра. В 11-ата Рубен Пеня центрира остро в малкото наказателно поле и Серхи Енрик се размина. В 37-ата Рубен Пеня реализира прекрасен гол след страховит удар в левия горен ъгъл на вратаря Ясин Буну. В 44-ата Марко Дмитрович направи добро спасяване след шут на Хуанпе.

Секунди след началото на втората част “лос армерос” удвоиха своя аванс. Шарлиз прехвърли вратаря с удар от дъгата на наказателното поле. В 55-ата домакините получиха дузпа, след като Енрик беше повален от вратаря. Шарлиз отбеляза дузпата с насочване под гредата.

Ейбар вече осми мач няма поражение на "Ипуруа" в мач от Примера.

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)