Борусия М окончателно се прости с мечтата за титла (ВИДЕО)

Издънката срещу Фрайбург може дори да изхвърли тима от Топ 3

Борусия Мьонхенгладбах окончателно се прости с метчтата за титла този сезон! Тимът направи 1:1 с Фрайбург у дома в мач от 26-ия кръг на Първа Бундеслига. Така Борусия остана на 10 точки зад лидерите БАйерн и Борусия (Дортмунд), които имат и мач по-малко. Освен това Гладбах може да загуби дори третото място ако утре РБ Лайпчиг спечели срещу Шалке.

Винченцо Грифо вкара за гостите още в 10-ата минута. Италианецът не отпразнува гола си от уважение към клуба, за който игра през миналия сезон.

Аласане Плеа изравни шест след това, когато Торган Азар проби отдясно и стигна до аутлинията. Последва перфектен пас към Аласан Плеа и той заби 11-ия си гол от старта на кампанията.

След почивката домакините не направиха нищо, за да се преборят за трите точки. Чак в последните минути имаше стихиен натиск към вратата на Александер Шволов, но на стража на Фрайбург дори не се наложи да се намесва решително.