ОБЗОР: Лил с първа загуба през годината след гол в последната минута (ВИДЕО)

Възходът на Монако при Жардим продължи, ПСЖ изстудява шампанското, резерва носи точка на Тулуза в Ница

Отборът на Монако нанесе първото поражение на Лил във френската Лига 1 през календарната година.

„Монегаските“ продължиха възхода си след завръщането на треньора Леонардо Жардим и спечелиха с 1:0, след гол в последната минута.

Попадението бе дебютно за взетия под наем от Наполи бразилец Карлос Винисиус, който започна за първи път като титуляр и се отблагодари по най-добрия начин.

Така, макар да бе без контузения Франсеск Фабрегас и наказания Радамел Фалкао, Монако остана без загуба в седми пореден кръг и се откъсна на точно толкова точки от изпадащите.

Лил e на второто място с 57 в актива си, далеч зад лидера и шампион ПСЖ, който е със 74 и има мач по-малко, така че може да изстудява шампанското.

В друга среща от XXIX кръг на Лига 1, игран днес, Ница и Тулуза завършиха наравно 1:1.

Точен за „орлетата“ край Лазурния бряг бе голямата им звезда Вилан Сиприен (20‘), ала Ндомбе Мубеле (88‘) се оказа златната резерва за гостите, разписвайки се минута след влизането си в игра и точно две преди края на редовните 90.

Интер Маями загуби катастрофално без Меси в състава (ВИДЕО)

Отборът на аржентинеца отстъпи с 0:4 срещу Ню Йорк Ред Булс

Ирландия изпусна Белгия, пропиля дузпа и двете страни врътнаха реми (ВИДЕО)