ОТЛИЧНО! И Даниел Асенов се класира за финал на Европейското! (ВИДЕО)

Тайсъна спечели категорично срещу украинеца Ростислав Билостотски с 5:0 съдийски гласа

Даниел Асенов е вторият българин, който ще се бие за титла на европейското първенство по бокс за мъже и жени до 22 години във Владикавказ. В категория до 52 кг. той спечели категорично срещу украинеца Ростислав Билостотски с 5:0 съдийски гласа и си осигури мач за златния медал.

И трите рунда предложиха зрелище. Двамата боксьори бяха изключително активни, но ударите на Асенов по-често попадаха в целта. В момент от втория рунд Билостотски вкара три крошета в главата на българина, но това по никакъв начин не разколеба Тайсъна. В края на третия рунд българинът натика съперника си в ъгъла и започна да вкарва мощни удари в тялото му. Тогава дойде и финалният гонг, след който петимата съди бяха единодушни в решението си и дадоха победата на българина.

На финала Даниел Асенов излиза утре срещу Киърън МакДоналд (Великобритания). Така в неделя двама боксьори с фамилията Асенов ще се бият за злато. Вчера братът на Даниел - Боян, се класира за финала в категория до 56 килограма, където ще се бие със Сергей Ярулин от Русия.

Отлично: България с 10 медала от Европейското по бокс