Кипър стартира квалификациите с разгромна победа

Островитяните вкараха 5 гола на Сан Марино и оглавиха своята група

Бившият съперник на България в Лигата на нациите Кипър очаквано не срещна никакъв отпор от Сан Марино и записа изразителен успех в първия си мач от Група “I” на квалификациите за Европейското първенство през следващата година. Островитяните се наложиха с 5:0, като можеха да вкарат още поне няколко попадения. По този начин те изравниха рекорда си за най-изразителна победа в официален мач.

Всичко беше решено още през първите 45 минути, в рамките на които кипърците дръпнаха с 4:0. Домакините взеха добър аванс след два гола от дузпи в рамките на четири минути, реализирани от играещия във ФК Копенхаген Пиерос Сотириу - в 19-ата и 23-ата минути. След още 180 секунди дебютантът Йоанис Кусулос покачи на 3:0, а в 31-вата минута се разписа и Георгиос Ефрем.

За втората част играчите от Острова на Афродита си оставиха само едно попадение, което беше вкарано от Константинос Лаифис в 56-ата минута.

По-рано през деня в тази група Казахстан разби Шотландия с 3:0. Останалите съперници тук са Белгия и Русия.

Кипър - Сан Марино 5:0
1:0 Сотириу (19-дузпа)
2:0 Сотириу (23-дузпа)
3:0 Кусулос (26)
4:0 Ефрем (31)
5:0 Лаифис (56)

Интер Маями загуби катастрофално без Меси в състава (ВИДЕО)

Отборът на аржентинеца отстъпи с 0:4 срещу Ню Йорк Ред Булс

Ирландия изпусна Белгия, пропиля дузпа и двете страни врътнаха реми (ВИДЕО)