"Орлите" продължават да летят към ШЛ - пребориха Интер в Милано (ВИДЕО)

Лацио победи с минималното 1:0 и вече е опасно близо до топ 4

Лацио победи с минималното 1:0 Интер във вечерното дерби на 29-ия кръг на Серия А. "Орлите" успяха да бъдат една идея по-акуратни пред вратата на противника и със стабилна защита прекършиха надеждите на домакините поне за равен.

Срещата на "Джузепе Меаца" започна по-активно за Интер, които записаха два опасни удара чрез Перишич и Шкринар. В 13-та минута обаче Луис Алберто получи топката от лявата страна на наказателното поле и прати центриране на далечна греда, което бе засечено от Милинкович-Савич за 0:1.

В 25-та минута бившият кадър на Лацио Кейта Балде стреля в обсега на Стракоша и до гол не се стигна. В самия край на полувремето пък отново той и стреля неточно.

Второто полувреме започна равностойно, като Весино отправи първия по-опасен изстрел по посока на вратата на Лацио, а след това Фелипе Кайседо се откъсна сам срещу Ханданович, но сръбският страж успя да спаси вратата си от нов гол. Малко след час игра Чиро Имобиле беше близо да се нареди сред голмайсторите, но и двата му удара минаха покрай вратата.

След 65-та минута Симоне Индзаги видимо изтегли отбора си в собствената му половина с идеята да бъде запазен аванса от един гол. Това автоматично доведе до поредица от атаки на Интер, като 79-та минута Политано стреля над вратата, а след това удар на Наинголан от разстояние бе спасен.

До края Интер не стигна до друго по-опасно положение и така Лацио се поздрави с нови три точки, които ги изкачиха на шестото място - над градския съперник Рома и на само три зад четвъртия Милан, но и с мач по-малко от "росонерите". Интер пък остава трети - на два пункта пред градския съперник.

Интер - Лацио 0:1
0:1 Милинкович-Савич '12

Стартови състави:

Интер: Ханданович, Дамброзио, Шкриняр, Миранда, Асамоа, Валеро, Брозович, Политано, Весино, Перишич, Кейта Балде

Лацио: Стракоша, Бащош, Ачерби, Фелипе, Ромуло, Луис Алберто, Лейва, Милинкович-Савич, Лулич, Корея, Имобиле

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург