Карим Бензема е "белият" спасител (ВИДЕО)

Той донесе трите точки с попадение в 88-ата минута

Реал Мадрид страдаше срещу последния в Ла Лига - Уеска, но все пак отмъкнаха успех с 3:2 у дома в среща от 29-ия кръг на испанския елит.

В герой за домакините се превърна централният нападател Карим Бензема, който донесе трите точки с попадение в 88-ата минута. Преди това срещата премина през обрат за Реал - след гол на Куко Ернандес в началото (3') за Уеска, и попадения на Иско (25') и Дани Себайос (62').

Арагонци все пак намериха сили за нов гол, дошъл в 74-ата минута чрез Хабиер Ечеита. Реал обаче видя светлината след прекрасно попадение на Бензема малко преди края.

Това е втори успех за Зинедин Зидан начело на Реал, след като пое тима в средата март.

След тази победа мадридчани остават 3-ти с 57 точки, на две зад втория Атлетико (59 т.). Уеска остава последен с 22 пункта, на 7 зад 17-ия Виляреал (29 т.).