БИТКА ДОКРАЙ! Ливърпул писа двойка на Челси в последния си труден тест от Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

След два гола за минути Клоп записа ключов успех в мач №200 начело на мърсисайдци, те отново са лидери в Англия

Поредната рокада на водачеството проследиха феновете на английската Висша лига, след като в неделния ден шампионът Манчестър Сити победи Кристъл Палас и оглави класирането, а после Ливърпул победи Челси с 2:0 и отново превзе върха.

„Червените“ триумфираха в очаквания с голям интерес мегасблъсък на „Анфийлд“ с две бързи попадения след почивката в рамките само на три минути и събраха 85 точки след XXXIV кръг.

Така те имат с две повече от Сити, макар че „гражданите“ са с мач по-малко, но пък имат и доста по-лесна програма от тях.

На Ливърпул предстоят наглед леки срещи с Кардиф, Хъдърсфийлд, Нюкасъл и Уулвърхемптън, докато следващите два двубоя на „небесносините“ в Премиършип са домакинство на Тотнъм и визита на Юнайтед в дербито на Манчестър.

Мачът с Челси бе под №200 за Юрген Клоп начело на домакините и започна с минута мълчание в памет на 96-те жертви от трагедията на „Хилзбъро“ от 15 април 1989 година.

Мърсисайдци поеха инициативата и наложиха натиск, а двамата им вътрешни халфове Джордан Хендерсън и Фабиньо извършиха по едно нарушение срещу звездата на гостите Еден Азар, повел атаката на своите „фалшива деветка“,

Белгиецът получи медицинска помощ след второто такова и продължи, а първата добра възможност се откри пред Салах в 17-ата минута. Ударът му обаче бе неточен, както и този на Вилиан след една контраатака на Челси малко по-късно.

Ливърпул обаче диктуваше случващото се на терена и в 38-ата минута осъществи една страхотна атака. След комбинация между Роберто Фирмино и Мохамед Салах удар покрай гредата отправи третият от „обичайните заподозрени“ – Садио Мане.

Малко преди края на първата част пък защитникът на гостите Антонио Рюдигер се контузи и бе заменен принудително от Андреас Кристенсен.

Така полувремето приключи без попадения, но второто започна вихрено и домакините вкараха две бързи такива.

В 51-ата минута Мане откри резултата с глава, засичайки отлично центриране на Салах, а малко по-късно египтянинът омагьоса всички с истински шедьовър.

В 53-ата минута той вкара изключително красиво попадение с майсторски изстрел в горния ъгъл от над 20 метра, за да даде комфортна преднина на „червените“.

После обаче, също в рамките на само няколко минути, гостите можеха да изравнят, ако имаха малко повече късмет.

В 59-ата Еден Азар бе изведен зад защитата и овладя изключително технично, след което така преодоля и вратаря на домакините, но топката срещна страничната греда.

Две минути по-късно отново белгиецът бе близо до гола, но не можа да намери добре топката и Алисон направи решително спасяване.

След това Челси имаше още положения за гол, ала не съумя да ги оползотвори и в крайна сметка трябваше да се примири с първата си загуба срещу Ливърпул от септември 2016 година насам.

Хората на Маурицио Сари остават с 66 точки на четвъртото място, като вече имат с мач повече от петия Манчестър Юнайтед (64) и с два от шестия Арсенал (63), така че могат да бъдат изместени и от двата отбора до края.

Едно е сигурно, битката за титлата в Англия ще се води до последния кръг, а кой ще я спечели може да гласувате в новата анкета на Novsport.com тук.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робертсън, Фабиньо, Кейта, Хендерсън, Мане, Салах, Фирмино;

ЧЕЛСИ: Кепа, Аспиликуета, Рюдигер, Давид Луис, Емерсон, Канте, Жоржиньо, Лофтъс-Чийк, Хъдсън-Одой, Вилиан, Азар;

Понеделник, 22:00 часа Уотфорд - Арсенал

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)

"Нерадзурите" празнуват Скудетото по странен начин

Мусиала се възхищавал на Меси

"Имитирах го", призна халфът на Байерн Мюнхен

Дъмфрис се надява да поднови договора с Интер

Нидерландецът иска да остане още дълго на "Меаца"

Край на една ера: Легенда на Атлетик Билбао напуска след 15 години

Икер Мунияин обяви решението си в емоционално видео

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира