Интер и Рома поделиха точките за радост на Милан (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уникален гол на Ел Шаарауи не стигна на "вълците" за влизане в топ 4

Интер и Рома не успяха да се победят в дербито на 33-ия кръг на Серия А. Двата отбора, които се борят за класиране в следващото издание на Шампионската лига поделиха точките и не промениха нищо в подреждането на топ 4.

Срещата на "Джузепе Меаца" започна добре за гостите, които след само шест минути вече имаха два опасни удара по посока на Ханданович чрез Джеко и Коларов. След това Политано и Лаутаро Мартинес отговориха на предизвикателството, но в 14-та минута "вълците" откриха резултата.

Стефан Ел Шарауи получи топката малко след центъра, направи отличен пробив към границата на наказателното поле, където залъга един защитник и прати мощен изстрел в далечния ъгъл за 0:1.

Последва по-сериозно притежание на топката за Интер, но атаките на "нерадзурите" бяха рядкост. Малко след половин час игра Ел Шарауи отново стреля, но Ханданович този път спаси.

След почивката Мартинез имаше отличен шанс да отбележи, но Миранте спаси. В 54-та минута в игра се появи Мауро Икарди и това се оказа печеливш ход на Спалети, след като в 61-та аржентинецът увлече защитник със себе си при центриране на Д'Амброзио и на далечната греда непокритият Перишич заби топката в мрежата за 1:1.

Окрилен от изравнителния гол Интер разви още няколко опасни атаки, но без резултат. В 70-та минута неточно стреля Лоренцо Пелегрини.

Малко след 80-та минута Заниоло и Фацио отправиха изстрели, но покрай вратата на Ханданович. В първата минута на продължението пък гостите можеха да измъкнат победата, но удар на Коларов от около шест метра беше спасен с една ръка от Ханданович, който запази равенството за краен резултат.

Така Рома изпусна шанса си да излезе на четвъртото място след грешната стъпка на Милан по-рано днес и "вълците" остават на точка зад "росонерите". Интер пък са трети на пет пред градския си съперник.

СЪСТАВИ:

Интер: Ханданович, Дамброзио, Де Врий, Шкринар, Асамоа, Вечино, Валеро, Политано, Наинголан, Перишич, Лаутаро

Рома: Олсен, Фузато, Хуан Жезус, Пероти, Шик, Марцано, Чорич, Заниоло, Пасторе, Кливерт, Рикарди

Мениджърът на Уест Хям: Трябваше да поведем с два или три гола