ОБЗОР: Каляри подсигури оцеляването, Десподов гледа от пейката (РЕПОРТАЖИ)

Изпадналият Киево шокира Лацио насред Рим, вижте всички резултати

Кирил Десподов и Каляри на практика си осигуриха оцеляване в италианския футболен елит, след като спечелиха с 1:0 ключовото си домакинство срещу Фрозиноне от XXXIII кръг.

Българският национал остана на пейката през цялата среща, а единственото попадение в срещата вкара Жоао Педро.

Бразилецът бе точен от дузпа в 27-ата минута, а в 79-ата неговият тим остана с човек по-малко на терена, тъй като Панкрацио Фараго бе изгонен заради втори жълт картон.

Въпреки това обаче стигна до успеха и записа пета победа в последните си шест домакинства.

Така тимът на Десподов събра 40 точки и се отдалечи на цели 11 от първия изпадащ Емполи, който падна от СПАЛ вкъщи с 2:4.

Сензацията в следобедните срещи дойде от Рим, където Лацио загуби от отдавна изпадналия тим на Киево с 1:2.

Основна "заслуга" за изненадващото поражение има халфът на домакините Сергей Милинкович-Савич, който получи директен червен картон още в 34-ата минута.

Гостите се възползваха от численото си преимущество почти веднага след почивката с два бързи гола. Емануел Винато (49‘) откри резултата, а две минути по-късно роденият в Косово финландски национал Перпарим Хетемай бе точен за 2:0.

Лацио все пак вкара един гол, чрез Фелипе Кайседо (67‘), но за повече нямаше сили и трябваше да се примири с поражението.

След него римските „орли“ вече са на осма позиция с 52 точки, изоставайки с една от шестия Аталанта, който обаче е с мач по-малко, защото в понеделник гостува на Наполи.

По-рано през деня днес пък Парма и Милан не се победиха – 1:1.