Дузпа класира Байерн на финал за Купата (ВИДЕО)

Левандовски вкара два, баварците записаха 20-а поредна победа срещу Вердер

Байерн победи с 3:2 Вердер като гост и се класира на финала за Купата на Германия. Гостите дръпнаха с два гола след точни изстрели на Роберт Левандовски (36) и Томас Мюлер  (63). После обаче домакините изравниха в рамките на 67 секунди след попадения на Юя Осако (74) и Милот Рашица (75). В 80-ата обаче Левандовски реализира за 2:3 от спорна дузпа.

В спор за трофея Байер ще срещне РБ Лайпциг, който елиминира Хамбургер с 3:1 в други полуфинал.

През изминалия уикенд Вердер и Байерн се срещнаха в Мюнхен за първенство, като баварците надделяха с 1:0. Днешният успех пък беше 20-и поред срещу този съперник във всички турнири.

Домакините първи стигнаха до положение. Капитанът Макс Крузе обаче не уцели вратата в 8-ата минута. Две по-късно Томас Мюлер можеше да вкара с пета, но атрактивното му изпълнение не намери целта. Четвърт час след началото отново той засече на пас на Кингсли Коман, но топката се отклони в тялото на защитник на Вердер и излезе в ъглов удар.

В 35-ата минта Коман отправи много силен удар, който обаче също не попадна във вратата. Секунди по-късно Байерн поведе. Мюлер стреля с глава, топката се отби в страничната греда и Левандовски празна врата вкара - за 1:0 за Байерн.

Бременци можеха да изравнят в последната минута на първата част, но Крузе стреля слабо и не затрудни Свен Улрайх.

Тимът на Нико Ковач вкара втори гол в 63-ата минута. Мюлер прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Вердер 0:2. В игра за Вердер се появи Клаудио Писаро, а удар на Дейви Клаасен в 67-ата минута беше отразен от Улрайх.

Домакините успяха да заличат аванса на Байерн само за 67 секунди. В 74-ата минута Рашица изведе Осако и той намали, а в 76-ата и косоварят се разписа - 2:2.

Радостта на домакините обаче беше кратка. В 80-ата минута реферът отсъди спорна дузпа за нарушение срещу Коман, след като ползва и помощта на ВАР. Левандовски вкара от бялата точка - 3:2.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1