ОБЗОР: Царско село продължава да е "под пара" във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава с важна победа, Пирин (Бл) все още е в опасната зона след нулево реми

С три срещи днес стартира 36-ият кръг от Втора професионална лига.

В първата среща шампионът Царско село разби като гост Поморие с 5:2. Голмайсторът на Втора лига Георги Минчев се отчете с хеттрик, разписвайки се на два пъти преди почивката и веднъж през втората част.

Така нападателят вече има цели 25 попадения от началото на шампионата, като е взел участие в същия брой мачове. Другите попадения за гостите бяха дело на Китан Василев, който откри резултата още в шестата минута, и Илиян Йорданов в 77-ата. За домакините точни бяха Бекир Расим и Борис Тютюков през вторто полувреме.

Във втория мач за деня Струмска слава победи Черноморец (Балчик) с минималното 1:0. Единственото попадение падна в 79-ата минута, а негов реализатор бе Александър Аспарухов. Нападателят на домакините се възползва от грешка в защитата на гостите и донесе успеха на тима си в заключителните минути на срещата.

Успехът изстреля Струмска слава на 8-о място във временното класиране с актив от 33 точки. Черноморец пък остава на 10-а позиция с три точки по-малко. В следващия кръг Струмска слава гостува на Монтана, а Черноморец приема Литекс. И двата двубоя ще се играят на 04.05 (събота).

В последния мач за деня пък Пирин (Благоевград) и Локомотив (ГО) не си отбелязаха голове и завършиха наравно 0:0. Така благоевградчани останаха на 15-то място и в опасност да изпаднат в Трета лига, а Локомотив е на шестото място с 35 точки.

Утре ще се изиграят нови три двубоя, докато последните два за кръга са Ботев (Гълъбово) - Лудогорец II в понеделник и ЦСКА 1948 – Несебър във вторник.