И Байерн стъпи накриво, Борусия Д продължава да мечтае! (ВИДЕО)

Нюрнберг изпусна дузпа в 91-та минута, Серж Гнабри спаси баварците от загуба

Байерн стигна само до 1:1 при гостуването си на Нюрнберг в мач от 31-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Матеус Перейра откри в 49-ата минута, а Серж Гнабри спаси баварците от загуба в 75-ата. Домакините изпуснаха дзупа накрая.

Равенството е добра новина за Борусия Дортмунд. "Жълто-черните", които вчера загубиха с 2:4 от Шалке в регионалното дерби, остават в борбата за титлата. Те са втори на само две точки от Байерн. До края на сезона остават три кръга.

Шампионите имаха превес през първото полувреме, но така и не успяха да нанесат решителния удар.

Три минути след почивката Нюрнберг сензационно откри резултата чрез Перейра, който направи успешна добавка отблизо.

Домакините дори можеха да удвоят, но Зюле поправи грешката на Хумелс и четвърт час преди края Серж Гнабри изравни резултата с технично изпълнение от въздуха след центриране на Кингсли Коман отляво.

В последната минута на редовното време реферътотсъди дузпа за Нюрнберг! Марграйтер беше фаулиран от Дейвис и домакините получиха златен шанс да вземат трите точки. Лайболд обаче нацели дясната греда!

Драмата можеше да бъде още по-пълна дълбоко в добавеното време. Кингсли Коман беше изведен сам срещу вратаря на Нюрнберг, но стреля право в тялото му.