Ембийд донесе победата на Филаделфия над Торонто

Центърът се отличи с 33 точки и 10 борби

Джоел Ембийд се отличи с 33 точки и 10 борби при победата на Филаделфия срещу гостуващия Торонто със 116:95 в третия мач от полуфиналните плейофи в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация (НБА).

За Ембийд това е 12-и "дабъл-дабъл" в 15 мача в плейофите в кариерата му.

Филаделфия поведе с 2:1 в серията, в която се играе до четири успеха.

Следващата среща е в неделя отново във Филаделфия.

Джими Бътлър добави 22 точки, 9 асистенции и 9 борби, а Джей Джей Редик завърши с 15 точки за победителите.

За Торонто Кауай Ленърд вкара 33 точки, а 20 записа Паскал Сиакам.

Ленърд отбелязва поне 30 точки в пети мач от общо осем за тима в плейофите този сезон, включително и в трите срещи с Филаделфия.

Домакините поведоха с 40:29 в началото на втората част, а на почивката имаха аванс от 64:53.

В третата част преднината на Филаделфия достигна 75:57, но след това Торонто намали изоставането си на 81:89.

С третата си тройка в мача Джоел Ембийд направи 94:82 в началото на четвъртата част , а девет минути преди сирената Филаделфия имаше аванс от 100:82 и без проблеми спечели мача.