Хюстън победи Голдън Стейт в третия мач от серията след 41 точки на Джеймс Хардън

С успеха "ракетите" намалиха изоставането си на 1:2 победи в полуфиналната серия в Западната конференция

Джеймс Хардън отбеляза 41 точки, а Ерик Гордън прибави 30 за победата на Хюстън Рокетс със 126:121 след продължение над Голдън Стейт Уориърс. С успеха "ракетите" намалиха изоставането си на 1:2 победи в полуфиналната серия в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Хардън изигра най-силния си мач от началото на серията, въпреки продължаващите проблеми с лявото му око. Гардът на домакините реализира поредица от важни кошове в последната четвърт и най-вече в продължението, за да върне интригата в полуфинала.

Хюстън изигра много силно първо полувреме и на почивката домакините водеха с 9 точки при 58:49.
След паузата обаче се разигра Кевин Дюрант, който до почивката имаше само 12 точки. Крилото завърши срещата с 46 точки и сам държеше отбора си в мача заради проблемите, които имаха Стеф Къри и Клей Томпсън при стрелбата. Къри завърши двубоя със 17 точки при стрелба от игра 7 от 23, докато Томпсън остана с 16 точки.

Гостите бяха близо до успеха в края на редовното време, когато Андре Игуодала отбеляза тройка за 112:110 46 секунди преди края, но Джеймс Хардън изравни с два точно изпълнени наказателни удара.

След това Дюрант можеше да отбележи победен кош, но пропусна и мачът влезе в допълнителни пет минути. В тях Хардън бе над всички, реализирайки 7 от 14-те точки за тима си.

Освен Хардън и Гордън, много добър мач за победителите направи и плеймейкърът Крис Пол, който приключи с 14 точки, 8 борби и 7 асистенции. Клинт Капела прибави 13 точки и 10 борби, а с 10 точки от пейката се включи Иман Шъмпърт.

За гостите от Голдън Стейт Дреймонд Грийн приключи с "трипъл-дабъл" от 19 точки, 11 борби и 10 асистенции, а Игуодала отбеляза още 16 точки. Проблем за "войните" обаче се оказа слабата продукция на играчите от пейката им, които завършиха с общо едва 7 точки.

Четвъртият мач от серията е отново в Хюстън в нощта на понеделник срещу вторник.