Кауай Ленърд поведе Торонто към втора победа над Филаделфия в серията

Гардът вкара 39 точки

В полуфинален мач от Източната конференция на Националната баскетболна асоциация Торонто надделя над Филаделфия със 101:96 като гост и изравни резултата на 2:2 победи в серията, като следващият двубойот нея е в Канада.

Кауай Ленърд се отличи с 39 точки и 14 борби за канадците, Марк Гасол допринесе с 16 точки, а Кайл Лаури добави 14 точки, 6 борби и 7 асистенции. Джими Бътлър беше лидер за домакините с 29 точки и 11 борби. Ленърд се превърна в едва петия играч в историята на НБА с поне 150 точки, 30 борби и 15 асистенции в първите четири мача в плейофна серия.

Гостите започнаха по-силно и поведоха с 22:11 след серия от 13 безответни точки в първата четвърт, но домакините съкратиха изоставането си и на почивката авансът на канадците беше едва 47:45. Филаделфия обърна до 65:59 в своя полза в средата на третата четвърт, но след това Торонто отново пое контрола. Двубоят остана оспорван, като 85 секунди преди края гостите имаха крехък аванс от 91:90, но в следващата минута последва серия от 8:2 точки за 99:92, което се оказа решаващо.
Далас изравни серията с Клипърс след победа с три точки

Пейсърс отнесе Бъкс с 125:108

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)