Берое поведе на Рилски спортист в серията за бронза

Страхотен мач за старозагорци изигра Александър Янев, който завърши с 29 точки

Берое спечели с 94:78 домакинството си на Рилски спортист в мач №1 от серията за третото място в НБЛ. Вторият двубой е в Самоков на 22 май и при нов успех старозагорци ще окичат с бронзовите медали.

Силна игра в първата и третата четвъртини и отлични взаимодействия наклониха везните в полза на баскетболистите на Любомир Минчев.

Рилски спортист се опитваше да се държи до съперника и през първото полувреме не позволи откъсване, но в третата част Берое разстреля съперника от тройката и натрупа аванс. Той достигна 20 точки с шестата тройка в рамките на тези 10 минути за край на четвъртината.

В последната четвърт разликата вече стана 25 точки и оттам финалните минути се доиграваха.

Страхотен мач за успеха изигра Александър Янев, който завърши с 29 точки и отличен процент, като добави и 8 борби в актива си, Тихомир Желев се отчете с 15 точки, 14 вкара Николай Стоянов.

За Рилецо отново най-силен бе Златин Георгиев с 18 точки, Малик Диме завърши също с толкова плюс 14 борби.
ОБЗОР: Денвър обрърна ЛА Лейкърс в плейофите на НБА

Везенков: Беше странен сезон

Вижте какво каза българинът в НБА

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)