Федерер се разправи с 20-годишен за място в трети кръг на "Уимбълдън"

Маестрото остана на корта едва час и 40 минути и не допусна да загуби подаването си нито веднъж

Осемкратният шампион Роджър Федерер не срещна затруднения в мача си с 20-годишния британец Джей Кларк и го победи с 6:1, 7:6(3), 6:2, с което се класира за третия кръг на "Уимблъдън".

Швейцарецът, поставен под номер 2 в основната схема, имаше известни трудности единствено във втория сет, в който спечели след тайбрек, но в другите два имаше огромно предимство срещу 169-ия в света Кларк.

Федерер остана на корта едва час и 40 минути и не допусна да загуби подаването си нито веднъж, като по този начин спести максимално много сили за следващата фаза. Там негов съперник ще бъде победителят от мача между французите Лука Пуий и Грегоар Барере.