Федерер прегази италианец на "Уимбълдън"

Швейцарецът даде само пет гейма на Матео Беретини

Роджър Федерер прегазци Матео Беретини по пътя си към четвъртфиналите на "Уимбълдън".

Швейцарецът се наложи с 6:1, 6:2, 6:2 над поставения под №17 в схемата италианец, който по никакъв начин не затрудни именития си съперник.

Вместо това на корта имаше един единствен господар през всичките 73 минути - носителят на 20 титли от Големия шлем Роджър Федерер, който се класира с лекота в Топ 8.

Маестрото допусна едва пет непредвизвикани грешки срещу 23 за съперника и спечели 79 срещу 40 точки, включително повече в сервиса на Беретини, отколкото самия италианец при свой начален удар.

Федерер проби 6 пъти от 7 възможности, докато Беретини успя да спечели общо пет гейма в мача и пропусна единствения си шанс за пробив в подаването на швейцареца.

Съперник на Федерер на четвъртфиналите ще бъде Кей Нишикори. Японецът се наолжи с 6:3, 3:6, 6:3, 6:4 над Михаил Кукушкин от Казахстан.