В СБЛЪСЪК НА ТИТАНИТЕ: Федерер срази Надал и е на финал в Лондон!

Маестрото взе реванш за загубата на "Ролан Гарос"

Роджър Федерер се класира за своя финал №12 на "Уимбълдън" Това стана, след като Маестрото победи един от най-големите си съперници през годините - Рафаел Надал, със 7:6(3), 1:6, 6:3, 6:4. Така швейцарецът взе реванш от Раха за загубата на "Робан Гарос" по-рано тази година и в неделния сблъсък за титлата ще се изправи срещу световния №1 Новак Джокович.

На 37 години и 340 дни Федерер стана третият най-възрастен финалист в турнир от Големия шлем. Той има вече 31 мача за отличията от най-престижните надпревари в тура.

При 4:3 Надал спаси точка за пробив след продължително разиграване. Играта като цяло бе равностойна, а пет от 12-те гейма, бяха спечелени на нула от сервиращия. Стигна се до тайбрек, в който Федерер доминираше и с пет поредни печеливши разигравания го затвори със 7:3 след общо 53 минути на корта.

Във втория сет Надал пропусна точка за пробив още във втория гейм, а след това на свой ред спаси поредни възможности за брейк и поведе 2:1. Нещо повече след това той проби на нула и се откъсна - 4:1. До края Матадора бе безгрешен - 6:1.

В третия сет Федерер първи проби за 3:1 в своя полза. След това обаче направи двойна грешка, за да изостане 15:40. Той отрази точките за рибрейк и се откъсна 4:1. В крайна сметка бившият №1 затвори тази част с 6:3.

Четвъртата част започна с пробив за Федерер при 2:1 и той удържа преднината си, за да спечели мача и да се класира на финала.

До момента Джокович води с 25:22 на Федерер в преките мачове. Последният успех на Роджър датира от 2015 година срещу Ноле. Само на "Уимбълдън" Джокера води с 2:1 победи. Във финали от Големия шлем Джокович води на Федерер с 9:6.