Костадинов и Арсанал с първа победа в Русия

Тимът от Тула оглави класирането преди останалите мачове от кръга

Българският национал Георги Костадинов влезе като резерва при успеха на Арсенал Тула с 3:2 като гост на Криля Советов в мач от 2-ия кръг на руското първенство. Халфът се появи на терена в 71-ата минута на мястото на Кангуа. За тима му се разписаха Ткачьов, Кангуа и Тудорие.

Така отборът на Игор Черевченко събра 4 точки и излезе начело в класирането преди останалите двубои от кръга.

В 22-ата Кирил Комбаров проби по десния фланг и върна към непокрития Ткачов, който вкара - 0:1 за Арсенал. Скоро след това падна и второто попадение за гостите. Този път Ткачов влезе в ролята на асистент и подаде на Еванс Кангва. Замбийският нападател се подхлъзна, но от легнало положение намери начин да прати топката в мрежата на Криля Советов.

Домакините намалиха в края на полувремето, когато Паул Антон центрира, а Соболев със странична ножица разстреля Михаил Левашов. След подновяването на играта обаче Александру Тудорие се разписа - 1:3. Криля Советов обаче не се предаде и централният защитник Тарас Бурлак направи мача по-интересен с попадение в 56-ата минута.

В 74-ата Дмитрий Кабутов пропиля голям шанс да изравни след добро подаване на Максим Канунников. Финалът на срещата беше напрегнат и дори се стигна до кратка блъсканица между футболисти на двата тима, но Арсенал удържа победата.

В следващия кръг отборът от Тула ще е домакин на Ростов, а Криля Советов ще гостува на Уфа.
ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)