Порой спря устрема на Дортмунд и отърва Удине от резил

"Жълто-черните" спечелиха с 4:1 контролата на австрийска земя

Борусия (Дортмунд) постигна четвърта поредна победа в предсезонните си мачове и показа, че се намира в добра форма седмица преди дербито с Байерн (Мюнхен) за Суперкупата на Германия. Този път “жертвата” беше Удинезе, като “жълто-черните” се наложиха с 4:1 на стадиона в Алтах (Австрия).

Дортмунд се развихри и още до почивката помете представителя на Серия ”А” с четири безответни попадения, дело на Торган Азар, Марио Гьотце, Юлиан Вайгъл и Юлиан Брант.

След почивката се изви буря, като силните вятър и дъжд затрудниха и двата тима, което секна устрема на германците.

В 76-ата минута Роландо Мандрагора върна единия гол за Удинезе от пряк-свободен удар. Времето обаче продължи да се влошава и в 83-ата минута реферът беше принуден да прекрати преждевренно проверката.

По-рано през лятото съставът на Люсиен Фавър надви аматьорите от Швайнберг (10:0), Сиатъл Саундърс (3:1) и Ливърпул (3:2). Последната контрола на отбора е на 30 юли срещу Санкт Гален.