Топалова отпадна на квалификациите във Варшава

Българката губи след 105 мин.

Гергана Топалова отпадна във втория кръг на квалификациите на турнира по тенис във Варшава (Полша) с награден фонд 60 хиляди долара. Българката загуби с 2:6, 6:7 (3) срещу Анастасия Детиуч от Чехия.

В първата част чешката тенисистка постигна три пробива срещу само един в полза на 19-годишната Топалова. Във втория сет пловдивчанката изостана с 1:4, но направи обрат до 5:4, за да сервира за изравняване на резултата в мача.

Детиуч направи пробив и след това на свой ред поведе в резултата с 6:5, но Топалова изравни до 6:6. В тайбрека чехкинята спечели със 7:3 и се поздрави с краен успех в мача след 105 минути.