Андрееску ще играе за титлата в Торонто

Представителката на домакините ще играе за трофея срещу Серина Уилямс

Бианка Андрееску победи американката София Кенин с 6:4, 7:6(5) и стана първата канадка с финал на турнира по тенис в Торонто от 1969-а година насам. Представителката на домакините, която спечели първата си значима титла в Индиън Уелс през март, ще играе за трофея срещу Серина Уилямс.

Андрееску, която не игра в последните няколко месеца заради контузия в рамото, спечели за първи път в два сета в Торонто, слагайки край на мача след два часа и шест минути на корта. Тя обаче остава тенисистката с най-много игрово време на целия турнир.

"Преминах през много трудности в последните два месеца и се радвам, че отново съм на корта. Радвам се и че спечелих в два сета днес, но не беше лесно. Бях много нервна и просто ми се ревеше от щастие след края. Тази победа е по-значима за мен и от титлата в Индиън Уелс", каза тя.

Андрееску игра за първи път от откритото първенство по тенис на Франция, но показа добра форма.

Канадката дори получи възможност да затвори мача бързо, но Кенин се бори до последно и спечели три поредни гейма до 5:5 във втория сет. Американката обаче получи контузия и след медицинската пауза Андрееску спечели тайбрека. Непоставената канадка ще се изправи срещу трикратната победителка в турнира Серина Уилямс, която надви чешката квалификантка Мари Бузкова с 1:6, 6:3, 6:3.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)