Валенсия вгорчи дебюта на Лампард в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Прилепите" си тръгнаха с 3 точки от "Стамфорд Бридж", Баркли изпусна дузпа

Валенсия помрачи дебюта на Франк Лампард начело на Челси в Шампионска лига, побеждавайки с 1:0 „сините” насред „Стамфорд Бридж”.

Единственият гол в двубоя от Група Н отбеляза Родриго в 74-ата минута.

Малко преди края на срещата Челси можеше да вземе поне точка на старта, но Рос Баркли изпусна дузпа.

В 8-ата минута от срещата Франсис Коклен влезе грубо в краката на Мейсън Маунт, който получи контузия, но все пак продължи игра.

Няколко минути по-късно обаче стана ясно, че травмата е по-сериозна и младокът няма да може да остане на терена и бе принудително заменен от Педро.

В 35-ата минута Уилиан маневрира успешно между двама защитници на Валенсия и опита късмета си от границата на наказателното поле, но ударът му прелетя точно до лявата греда.

В края на първото полувреме отново Уилиан бе изключително близо до гола, след като намери центрирана топка в наказателното поле и шутира превъзходно към десния ъгъл, но Яспер Силесен сътвори отлично спасяване.

В 75-ата минута Валенсия поведе в резултата. Родриго Морено овладя топката със страхотно първо докосване в наказателното поле след свободен удар, спечели си пространство и преодоля Кепа Арисабалага с точен удар под напречната греда.

Десет минути по-късно Даниел Вас игра непозволено с ръка в наказателното поле и съдията реши да прегледа ситуацията с помощта на ВАР.

След прегледа Джунейт Чакър отсъди дузпа за сините, която обаче бе пропусната от Рос Баркли, който прати топката право в напречната греда.

В последните минути на срещата Маркос Алонсо и Андреас Кристенсен пропиляха добри възможности за изравняване на резултата и в крайна сметка Франк Лампард дебютира със загуба като треньор в Шампионската лига, която спечели като футболист с екипа на Челси.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини