Анди Мъри продължава на 1/4-финалите в Пекин

Сега се чувствам много по-уверен в сравнение с преди няколко месеца, заяви британецът

Шампионът през 2016 година Анди Мъри (Великобритания) се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис на твърди кортове Пекин с награден фонд 3,5 милиона долара.

Осем месеца след операцията си на бедрото бившият номер 1 в света Мъри надделя над сънародника си Камерън Нори със 7:6(6), 6:7(4), 6:1 след почти три часа игра и записа втори пореден успех в китайската столица.

Шотландецът, 503-и в света в момента, пропиля аванс от 5:3 гейма в първия сет, но все пак спечели с 8:6 точки в тайбрека с четвъртия си сетбол.

Втората част премина без пробиви и отново беше решена след тайбрек, в който Нори дръпна с 6:2 и успя да изравни резултата.

Мъри започна страхотно последната трета част и дръпна с 5:0, което се оказа решаващо за крайния успех.

“Нещата вървят в правилната посока. Сега се чувствам много по-уверен в сравнение с преди няколко месеца, удрям топката доста чисто”, заяви шотландецът след втория си пореден успех в Пекин.

Поставеният под номер 4 руснак Карен Хачанов също стигна до четвъртфиналите на турнира, след като елиминира Жереми Шарди (Франция) със 7:6(0), 7:6(5) в мач без пробиви.