ЦСКА се развихри, помете Витоша Бистрица (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" записаха най-изразителната си победа в първия мач след напускането на Люпко, Томи Юрич дебютира

ЦСКА спечели с 4:0 домакинството си на Витоша (Бистрица) от 12-ия кръг на efbet лига. Така "червените" се реваншираха пред феновете си за загубата с 1:2 от Берое миналата седмица. След срещата в Стара Загора от "Българска армия" си тръгна Люпко Петрович. Днес функциите на треньор бяха поверени на Добри Митов, който изкара известно време начело на отбора по-рано този сезон.

Сред титулярите на ЦСКА не попаднаха Тиаго и Евандро, които стартираха срещу Берое. На пейката място намери и най-новото попълнение Томи Юрич, който дори дебютира за "червените", след като се появи на терена 14 минути преди края.

Тони Уот, Раул Албентоса, Кристиан Малинов и Евандо се разписаха за успеха на ЦСКА. "Червените" вече имат 22 точки, с четири по-малко от Левски и Локо Пд. Утре "сините" играят с лидера Лудогорец. Витоша е твърдо последен с една победа и 11 загуби.

Мачът започна отлично за "червените". Още  4-ата минута те поведоха с гол на Тони Уот. Кристиан Кацарев отрази удар на Греъм Кери, но беше безпомощен при добавката на централния нападател. В 10-ата домакините бяха близо до втори гол, но ударът на Албентоса мина над вратата.

Надмощието на домакините продължи и те изпуснаха още един голов шанс в 14-ата минута. Стражът на Витоша извади удар на Соу в корнер.  Четири след това Раул Албентоса направи резултата 2:0, след като засече с глава центриране от корнер на Кери.

В 39-ата минута Малинов вкара трети гол за ЦСКА. Той се възползва от пас на Жанио Бикел и опъна мрежата с шут от границата на вратарското поле.

Второто полувреме започна с ново положине за домакините. В 47-ата минута те можеха да водят с 4:0, но удар на резервата Рубен Пинто беше отразен от Кацарев. Малко по-късно Отабор качи топката върху напречната греда.

В 72-ата минута Евандро се възползва от грешка на съперниковия вратар и увеличи аванса на неговия тим. До края темпото поспадна и повече голове нямаше.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 8. Греъм Кери, 9. Aнтъни Уот, 11. Петър Занев, 14. Вив Соломон-Отабор, 15. Кристиян Малинов, 16. Жанио Бикел, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 22. Али Соу, 25. Раул Албентоса

ВИТОША: 33. Кристиян Кацарев, 2. Тодор Гочев, 3. Евгени Зюмбулев, 5. Венцислав Бонев, 99. Ваньо Иванов, 7. Кристиян Кочилов, 10. Георги Амзин, 11. Даниел Кутев, 14. Четин Садула, 80.  Лъчезар Котев, 93. Атанас Кабов

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ

90+2 Край на мача!

78 - Изстрел на Юрич извън наказателното поле е спасен от вратаря на Витоша

76 - Томи Юрич влезе на мястото на Тони Уот, това е дебют за австралиеца

73 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Евандро отбеляза четвъртото попадение във вратата на Витоша!

72 - Кабов отстъпи мястото си на Запро Динев

65 - Още един удар на Рубен Пинто и още една блестяща намеса на Кристиан Кацарев

62 - Евандро се появи на мястото на Отабор

61 - Още един точен удар в актива на Виттоша. Отправи го Лъчезар Котев, но Бусато спаси

54 - Удар на Корупис от фаул е отразен от вратаря на "червените" Густаво Бусато

53 - Корупис влезе на мястото на Тодор Гочев

51 - Вив Соломон-Отобар се опита да изненада вратаря на Витоша, но опитът за прехвърлящ удар кацна върху напречната греда

50 - Долапчиев можеше да вкара за Витоша, но ударът му с глава след центриране от корнер мина встрани от вратата

48 - Изстрел на Рубен Пинто е спасен от Кацарев

46 - Треньорът на Витоша също прави промяна: Долапчиев ввлиза, Кутев излиза

46 - Смяна: Жанио Бикел отстъпи мястото си на Рубен Пинто

46 - Начало на вроторо полувреме

45+1 - Край на първото полувреме

42 - Али Соу пропусна да вкара четвърти гол, той остана сам срещу Кацарев, но ударът му мина покрай вратата

39 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Кристиан Малинов бележи с удар от границата на вратарското поле след подаване на Жанио Бикел

30 - Занев пусна извеждащ пас към Кристиан Малинов, който опита да стреля от движение, но Зюмбулев блокира удара му и извади топката в корнер

24 - Хубаво центриране на Греъм Кери, но Али Соу остана под топката

22 - Жълт картон за Тодор Вълчев от Витоша

19 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Раул Албентоса направи резултата 2:0, след като засече с глава центриране на Греъм Кери в наказателното поле на гостите

14 - Шут на Али Соу е спасен майсторски от вратаря на Витоша

13 - Остро подаване по земя на Тони Уот се оказа непосилно за Али Соу и топката излезе в аут

10 - Албентоса засече центриране на Кери от ъглов удар, но прати топката високо на вратата

4 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Тони Уот е авторът на попадението. Вратарят на Витоша отрази шут на Греъм Кери, но при добавката на нападателя беше безпомощен!